Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu (BRTK) olarak TRT Balkan lansmanı için Ankara’ya davet edildik. Bir heyet ile temsil edildiğimiz ve bu vesile ile gittiğimiz başkentte bir dizi ziyarette bulunduk. Ak Parti genel merkezinde camiamızdan bir insanımız olan Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Sayın Çiğdem Karaaslan ile de görüştük. Karaaslan ile sohbetimizde camiamızın sorunlarını konuşma fırsatı da bulduk. Akabinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) genel merkezine geçtik ve orada da hemşehrimiz olan ve camiamızın sorunlarını yakından takip eden Genel Başkan Yardımcısı ve Balkan Masası Başkanı, Tekirdağ Milletvekilimiz Sayın Faik Öztrak ile görüştük. Sorunlarımızın çözümü için samimi gayretlerini esirgemeyen Sayın Öztrak ile görüşmemizin ardından İYİ Parti genel merkezini ziyaret eden heyetimiz burada da Genel Başkan Yardımcısı Sayın Lütfi Türkkan ile bir araya geldi. Üyemiz ve yakın dostumuz Türkkan’a

Nasrettin hocanın deyimi ile ‘damdan düşen’ birinin halini aktarıp çok sıcak ve samimi bir görüşme gerçekleştirdik. Daha sonra ise Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ‘ne geçerek Meclis Başkanımız Sayın Mustafa Şentop’u ziyaret ettik. Heyetimizi kabulleri sırasında bizden biri olarak çok sıcak ve samimi bir karşılama sergileyen Meclis Başkanımıza camiamız ile ilgili bilgi aktardık.

Sorunlarımıza çözüm odaklı yaklaşımları ile heyetimizi onore eden Sayın Şentop her daim soydaş camiasının yanında olacağını vurgulayarak gönül birlikteliğimize vurgu yaptı.