• Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu – Zürfettin Hacıoğlu
    • Akdeniz Balkan Türkleri Federasyonu (Adana) – Mükremin Duygun
      • Adana Balkan Türkleri Yardımlaşma Ve Kültür Derneği – Aziz Sağıroğlu
      • Kahramanmaraş Balkan Türkleri Yardımlaşma Ve Kültür Derneği – Selçuk Kurtsatar
      • Ceyhan Balkan Türkleri Yardımlaşma Ve Kültür Derneği – Önder Yağ
      • Mersin Balkan Türkleri Kültür Ve Yardımlaşma Derneği – Hüseyin Vatansever
      • Antalya Trakya Ve Balkanlar Dayanışma Ve Kültür Derneği – Sebahattin Serbest
      • Osmaniye Balkanlılar Kültür Ve Yardımlaşma Derneği – Ahmet Kara
      • Kozan Balkan Türkleri Kültür Ve Yardımlaşma Derneği – Atalay Özer
      • Adana Balkan Boşnak Türkleri Kültür Ve Yardımlaşma Derneği – Mukadder Kılıçaslan
      • Çukurova Balkan Türkleri Kültür Ve Yardımlaşma Derneği – Mehmet Eraydın
      • Sarıçam Balkan Türkleri Yardımlaşma Ve Kültür Derneği – Hasan Çetintaş
      • Adana Balkan Türkleri Derneği 100ncü Yıl Şube – Nail Çetin
  • Balkan Türkleri Göçmen Ve Mülteci Dernekleri Federasyonu (Bursa) – Doç.Dr. Yüksel Özkan
    • Bursa Balkan Göçmenleri Kültür Ve Dayanışma Derneği – Doç. Dr. Yüksel Özkan
    • İnegöl Şubesi – Mustafa Kahraman
    • Osmangazi Şubesi – Nursin Çetiner
    • Bandırma Şubesi – Bülent Aygün
    • Orhangazi Şubesi – Hüseyin Ali Yetim
    • Kestel Şubesi – Erhan Murat
    • Görükle Şubesi – Nazif Cesur
    • İznik Şubesi – Serkan Acar
    • Karacabey Şubesi – Musa Öztürk
    • Mustafakemalpaşa Şubesi – Coşkun Bayramoğlu
    • İzmir Balkan Göçmenleri Kültür Ve Dayanışma Derneği – Fahriye Ersoy
    • Menderes Görece Şubesi – Fahri Mutlu
    • Buca Şubesi – Esin Hafize Yılmaz
    • Balçova Şubesi – İsmail Erol Çalış
    • Bornova Şubesi – Basri Saroğlu
    • Görece Şubesi – Kasım Alenbey
    • Karşıyaka Şubesi – Günel Doğan
    • Sarnıç Şubesi – Ferdi Dereli
    • Kocaeli Balkan Türkleri Kültür Ve Dayanışma Derneği – Dr. Bayram Çolakoğlu
    • Çayırova Şubesi – Ekrem Şen
    • Gebze Şubesi – İsmail Yılmaz
    • Körfez Şubesi – Ziya Baykara
    • Karamürsel Şubesi – Emine Öztürk
    • Yalova Balkan Göçmenleri Eğitim Kültür Ve Dayanışma Derneği – Lütfi Özgür
    • Taşköprü Şubesi – İsmet Kılıç
    • Çiftlikköy 500 Evler Şb. – Halil Efendi
    • Subaşı Şubesi – Erdinç Aksu
    • Altınova Şubesi – Hasan Fıçıcı
    • Kartal Balkanlılar Kültür Ve Dayanışma Derneği – Olcay Özgön
  • Edirne Balkan Türkleri Federasyonu (Edirne) – Zürfettin Hacıoğlu 
    • Edirne Trakya Balkan Türkleri Kültür Ve Dayanışma Derneği – Esma Gündoğan
    • Kırklareli Balkan Göçmenleri Türkleri Kültür Ve Dayanışma Derneği – Hasan Büyükateş
    • Tekirdağ Balkan Türkleri Kültür Ve Dayanışma Derneği – Şaban Koçak
    • Sakarya Balkan Göçmenleri Kültür Ve Dayanışma Derneği – Erdinç Bilaloğlu
    • Edirne Rumeli Edirne Kültür Ve Folklor Derneği – Ahmet Dörtler
    • Lüleburgaz Balkan Yarımadası Göçmenleri Derneği – Lüleburgaz / Kırklareli – Veli Öner
    • Büyük Karıştıran Bulgaristan Türkleri Kültür Ve Dayanışma Derneği – B.Karıştıran / Kırklareli – Erhan Pekkan
    • Babaeski Bulgaristan Türkleri Kültür Ve Dayanışma Derneği – Babaeski / Kırklareli – Atıf Mutlu
  • Dış Türkler Ve Akraba Toplulukları Kültür, Eğitim, Sağlık Ve Spor Federasyonu (Sakarya) – Burhanettin Çalışkan
    • Sakarya Özkosavalılar Kültür Ve Dayanışma Derneği – Burhanettin Çalışkan
    • Sakarya Selanik Göçmenleri Kültür Ve Dayanışma Derneği – Adapazarı – Müjgan Çetinkaya Dingenç
    • Sakarya Öz Balkan Göçmenleri Kültür Ve Dayanışma Derneği – Adapazarı – Sezgin Sütiçer
    • Sakarya Rumeli Türkleri Ve Göçmenleri Kültür Ve Dayanışma Derneği – Adapazarı – Burhanettin Çalışkan
    • Pamukova Eskiyayla Rumeli Türkleri Kültür Ve Dayanışma Derneği – Mehmet Yavuz
  • Eskişehir Muhacir Dernekleri Federasyonu (Eskişehir) – Zihni Çalışkan
    • Eskişehir Balkan Göçmenleri Derneği – Seyfettin Çalışkan
    • Bal- Göç Odunpazarı Şubesi – Beysim Taşçı
    • Bal- Göç Kütahya Şube Başkanlığı – Ahmet Gökyiğit
    • Bal- Göç Bozüyük Şube Başkanlığı – Muhammet Bayramoğlu
    • İncesulular Sosyal Kültür Ve Dayanışma Derneği – Mustafa Can
    • Seyitgazi İdrisyaylalılar Köyü Kültür Ve Dayanışma Derneği – Recep Demir
    • Kızılinler Köylüleri Sosyal Kültür Ve Dayanışma Derneği – Mehmet Kılıç
    • Satılmışoğlu Köylüleri Sosyal Kültür Ve Dayanışma Derneği – Ali Doğru
    • Y.Kalabak Köylüleri Sosyal Kültür Ve Dayanışma Derneği – Arif Uslu
    • Gerenli Köylüleri Sosyal Kültür Ve Dayanışma Derneği – Behzat Öner
    • (Afyonkarahisar) Ümraniye Ve Çevre Köyleri Sosyal Kültür Ve Dayanışma Derneği – Adil Şahin
    • Bahçecik Köylüleri Sosyal Kültür Ve Dayanışma Derneği – Ahmet Bacak
  • Rumeli Balkan Federasyonu ( İstanbul ) – Ayhan Bölükbaşı
    • Rumeli Türkleri Kültür Ve Dayanışma Derneği – Nuhi Şahinler
      • Rumeli Türkleri Kültür Ve Dayanışma Derneği Bayrampaşa Şubesi – Sadettin Kurtuluş
      • Rumeli Türkleri Kültür Ve Dayanışma Derneği Kağıthane Şubesi – Erol Akik
      • Rumeli Türkleri Kültür Ve Dayanışma Derneği Kemerburgaz Şubesi – Neriman Ünal
    • Eyüp Rumeli Türkleri Kültür Ve Dayanışma Derneği – Ayhan Uygur
    • Esenler Rumeliler Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği – A.Fettah Dindar
    • Tüm Rumeli Türkleri Dayanışma Derneği (Zeytinburnu) – Recep Akan
    • Türkeli Yardımlaşma Derneği – Faruk Yurtçu
    • Dünya Rumeliler Birleşim Derneği – Rüştü Bulur
      • Dünya Rumeliler Birleşim Derneği (Yalova Şb.) – Ekrem Durak
    • Pirlepeliler Kültür Ve Dayanışma Derneği – Süleyman Bilge
    • Kütahya Rumeli Türkleri Derneği – Ayhan Bilgen
    • Gebze-Darıca Balkan Türkleri Yardımlaşma Ve Kültür Derneği – Hüseyin Ateş
    • Altaylardan Tunaya Göçmenler Derneği – İbrahim Yıldız
    • 500 Evler Rumeli Kültür Ve Dayanışma Derneği – Necati Arda
    • Bulgaristan Türkleri Derneği – Rafet Ulutürk
    • Bulgaristan Türkleri Deliorman Kültür Derneği – Hüsamettin Akkurt
    • İstanbul Trakyalılar Kültür Ve Dayanışma Derneği – Mehmet Ateş
    • Rumeli Balkan Türkleri Kültür Ve Dayanışma Derneği (Bağcılar) – Hüseyin Baskın
    • Trakyalılar Derneği (Trakyader)- Ankara – Ferhat Akgül
    • Güneşli Trakyalılar Derneği – Üzeyir Dalgıç
    • Beykoz Trakyalılar Derneği – Sacit Kaya
    • Tekirdağ Yardımlaşma Ve Kültür Derneği – Nihat Efe
    • Balkan Göçmenleri İktisadi Sos.Yard.Araştırma Ve Yardımlaşma Derneği (Bisader)-Çorlu – Cengiz Yazar
      • Çorlu Bisader Derneği Şubesi – Nevzat Avcıoğlu
    • Kırklarelililer Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği – Şenol Balkan
    • Rumeli Balkan Trakya Derneği (Kağıthane) – Zafer Oğuzcanoğlu
    • Gaziosmanpaşa Manastırlılar Kültür Ve Dayanışma Derneği – Yılmaz Gülşen
    • Amasya Rumeli Balkan Türkleri Kültür Ve Dayanışma Derneği – Hüseyin Yazıcı
    • Balkanlılar Derneği (Avcılar Genel Merkez) – Hüseyin Öztürk
      • Balkanlılar Derneği (Esenyurt Şb.) – Naci Can
      • Balkanlılar Derneği (Gürpınar Şb.) – Mehmet Yavaş
      • Balkanlılar Derneği (Çerkezköy Şb.) – Turgut İleri
    • Küçükçekmece Trakyalılar Eğitim Kültür Ve Dayanışma Derneği – Erdal Akgün
    • Priştineliler Kültür Ve Dayanışma Derneği – Raif Güler
    • Gostivarlılar Kültür Ve Dayanışma Derneği – Orhan Sipahi
      • Gostivarlılar Derneği (Kadıköy Şb.) – Erol Tufan
    • Gebze Balkan Türkleri Derneği – Sezgin Kabasakal
    • Rumeli İdman Yurdu Spor Kulübü Derneği – Yılmaz Kaplan
    • Adana Balkan Boşnak Türkleri Kültür Ve Dostluk Derneği – Züleyha Özbek
    • Bayrampaşa Vardarın Üstünde Rumeli Folk. Spor Kul. Derneği – Hatullah Vardar
    • Rumeli Balkan Stratejik Araştırma Merkezi Derneği (Rubasam) – Mesut Başkır
    • İstanbul Rumeli Balkan Kadınlar Derneği (Rubakad) – Hale Güloğlu
    • Anadolu Yakası Rumeliler Sosyal Ve Kültürel Dayanışma Derneği – Fuat Dönmez
    • Yeni Pirlepeliler Manastırlılar Ve Selanikliler Sağlık Eğitim Turizm Sosyal Dayanışma Ve Kültür Derneği – Servet Çevik
    • Yunanistan Türkleri Kültür Ve Dayanışma Derneği (Yuntürk) – Ferruh Özkan
    • Fatihan Spor Kulübü Derneği – Mesut Özer
    • Mahmutbey Selanikliler Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Ve Kültür Derneği – Fuat Sarp
    • Bor Balkan Türkleri Derneği -Niğde – Abdullah Özdamar
    • Yıldırım Mahallesi Yardımlaşma Derneği – Bayram Küçükuysal
    • Esenler Üsküplüler Sosyal Yardımlaşma Ve Kültür Derneği – Demir Ali Çalışkan
    • Erbaa Balkan Türkleri Derneği – Ümüt Küçük
    • Giresun Lozan Mübadilleri Ve Balkan Kült. Araştırma Derneği – Ahmet Çoşkun
    • Aslıhanlılar Kültür Ve Dayanışma Derneği – Cevdet Bölük
    • Ortaköy Rumeliler Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği – Ayşe Hale Atalay
    • Tokat Balkan Türkleri Kültür Ve Dayanışma Derneği – Yavuz Cemil Erdem
    • Kayabaşı Selanikliler Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Ve Yaşatma Derneği – İsmail Yıldız
    • Karacaören Köyü Kalkındırma Yard. Ve Güzelleştirme Der. – Hüseyin Özkan
    • Kırklareli Engelliler Yaşam Derneği – Behice Köseoğlu
    • İst. Halk Dansları Topluluğu B.Paşa Kültür Derneği – Hasan Sakarya
    • Yıldız Spor Kulübü Derneği (Zeytinburnu) – ?
    • Çevretepe Köyü Arnavutlar Kül.Ve Day. Derneği – Evren Kaya
    • (Almanya) Frankfurt Rumeli Balkan Türkleri Derneği – Hüseyin Adalı
    • (Belçika) Rumeli Türkleri Derneği – Turan Türe
    • (Bulgaristan) Şumnu Kültür Evi Derneği – Nurten Remzi
    • (Bulgaristan) Rusçuk Güneş Türkiye İle İlişk.Derneği – Mecbure Efraimova
    • (Hollanda) Hollanda Balkan Türkleri Kült.Ve D. Der. – Elise Ayhan Ajrusoska
    • (Kosova) Filizler Türk Kültürü Ve Sanatı Derneği – Ferhat Derviş
    • (Romanya )Aşağı Tuna Ar.Ge.Eğitim Kült.Derneği – Gülten Abdula
    • (Makedonya) Derya Türk Kadınlar Derneği – Suzana Musli
    • (Makedonya-Gostivar) Makedonya Genç Kalemler Derneği – Onur Abdi
    • (Moldavya-Gagavuzya) Moldovya Türkleri Derneği – Lidiye Ostaş
    • (Yunanistan) Yunanistan Türkleri Temsilciliği – Ferruh Özkan
  • Ege Balkan Rumeli Dernekleri Federasyonu (İzmir)- Süleyman Pehlivanoğlu
    • Makedonya Göçmenleri Kültür Ve Dayanışma Derneği – Nejat Yılmaz
    • Gültepe Makedonya Göçmenleri Kültür Ve Dayanışma Derneği – Hülya Yetişkin
    • Makedonyalı Göçmenleri Birleştirme Dayanışma Ve Kültür Derneği – Şaban Yaprak
    • İzmir Makedonya Göçmenleri Kültürünü Yaşatma Derneği – Medat Şenay
    • Trakyalılar Ve Muhacirler Yardımlaşma Dayanışma Derneği – Barış Aysal
    • İzmir Balkan Göçmenleri Kültür Ve Dayanışma Derneği – Fahriye Ersoy
    • Bornova Şubesi – Basri Saroğlu
    • Buca Şubesi – Niyazi Yumrukkaya
    • Balçova Şubesi – Erol Çalış
    • Görece Şubesi – Kasım Alenbey
    • Menderes Gümüş Mestanlı Şubesi – Fahri Mutlu
    • Gaziemir Sarnıç Şubesi – Ferdi Dereli
    • Karşıyak Şubesi – Günel Doğan
    • Manisa Balkanlar Kültür Ve Dayanışma Derneği – Mustafa Kader
    • Bakırçay Havzası Balkan Göçmenleri Kültür Ve Dayanışma Derneği – Gürol Türkmentepe
  • Ege Balkan Türkleri Federasyonu (İzmir) – Hüseyin Kocaman
    • Ege Balkan Türkleri Kültür Ve Dayanışma Derneği – Hüseyin Kocaman
    • Denizli Balkan Göçmenleri Derneği – Ahmet Çalışkan
    • Söke Balkan Göçmenleri Derneği – Tevfik Keskin
    • Manisa Rumeli Bulgaristan Göçmenleri Derneği – İbrahim Alkılıç
    • Çeşme Rumeli Mubadilleri Derneği – Mehmet Bahçevan
    • Kınık Ve Balkanlılar Derneği – Dr.Sadık Doğuruer
    • Gaziemir Balkanlılar Derneği – Erol Kaya
  • İzmir Balkan Dernekleri Federasyonu (İzmir) – Vahap Savaşan
    • Buca Rumeli Göçmenleri Eğitim Kültür Dayanışma Derneği – Ekrem Selimler
    • Kosova Rumeli Kültür Sanat Turizm Derneği – İbrahim Şengöz
    • İzmir Trakyalılar Kültür Ve Dayanışmar Derneği – Bahattin Kılıç
    • Selanik Türkleri – Yaylacıklılar Kültür Ve Dayanışma Derneği – Ali Kara
    • Balkan Kadınları Kültür Ve Dayanışma Derneği – Aynur Açıkgöz
    • Salihli Kosavalılar Derneği – Abdülhadi Hür
    • İzmir Avrasya Türkleri Kültür Dayanışma Derneği – Mehmet Serbest
    • Ankara Trakyalılar Kültür Ve Dayanışma Derneği – Ferhat Akgün
    • Urla Kosavalılar Derneği Kültür Dayanışma Derneği – Yalçın Pakçe
    • Trakya Muhacirler Kültür Ve Dayanışma Derneği – Barış Aysal
    • İzmir Valiliği Akraba Toplulukları Kültür Ve Dayanışma Derneği – Zeki Şan