Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu (BRTK) Genel Başkanı Zürfettin Hacıoğlu Dünyada Türk Gücünü Duyuran Güreşçi “Koca Yusuf”ları Çoğaltmalıyız Dedi.

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu (BRTK) Genel Başkanı Zürfettin Hacıoğlu ve Beraberinde Genel sekreter genel başkan yardımcıları yönetim kurulu üyeleri ve Türkiye’den çeşitli illerden çok sayıda özel otobüslerle gelen vatandaşlarda katıldı.

Şumnu Şeytancık karalar köyünde Adana Büyükşehir Belediyesi Tarafından yaptırılan   Dünyada  Türklerin gücünü gösteren Koca Yusuf’un evinin bahçesin de düzenlenen 5. anma törenlerine  TC Burgaz Başkonsolosu Niyazi  Evren Akyol  ve Türkiye’den gelen Güreş ağaları  ve diğer davetliler katıldı.

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkanı Zürfettin Hacıoğlu yaptığı konuşmada “Sayın Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlünün talimatları ile birlikte Konfederasyonumuzun Yurt Dışı Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan yardımcımız Mükremin Duygun’a ve diğer emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“Dünyada zor şartlar altında Yurt dışına sadece elinde kıspeti ve birde hasırdan yapılan zembili ile Amerika’ya ve diğer dış ülkeler de yaptığı güreşlerde rakiplerini tek tek yenerek Tün dünyaya Türklerin gücünü göstermiş ve zamanında Balkanlarda ve tüm dünyada yaşayan Türk Milletinin gurur kaynağı olmuştur.”  diye belirtti Konfederasyonu Genel Başkanı Hacıoğlu.

Burgaz Başkonsolosu Niyazi Evren Akyol da konuşmasında: “Koca Yusuf ata sporumuz güreşi çok güzel oyunlar ve gücüyle Dünyada kendisini ispat etmiş sesini duyurmuştur.  Bugün Kırkpınar’da ve diğer illerde düzenlenen yağlı pehlivan güreşlerindeki genç kardeşlerimizin de her zaman saygı ile eğildikleri örnek aldıkları Koca Yusuf’un Müzesinin yapımında ve Meydanda Güreşlerin tertiplenmesinde misafirleri en iyi şekilde ağırlayan Belediye Başkanımıza ve ekipteki arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bizlerde konsolosluk olarak her zaman soydaşlarımıza desteğimiz devam edecektir” dedi.